Huawei, 6 yıl içerisinde 10’dan fazla model tanıtarak dünya çapında bir başarı yakaladı. Bu başarının öncülerinden biri olan Huawei Grubu Ceo’su Richard Yu, Huawei Mate 40, Mate 40 Pro, Mate 40 Pro+ ve bunların yanında ek olarak Porsche Design Mate 40 RS’yi de içine alan Mate 40 serisini tanıttı. Dünyada ilk kez kamera yönünden ciddi bir değişikliğe giderek adını diğerlerinden farklı olarak tanıtan Huawei, Uzay halkası dizaynı ile dünyada ilk 5 nanometre içeren 5G çip içermekte olan bir çip setine ve Ultra Vision Cine kamera sistemine de sahip olarak kendini tanıtmıştır. Bu ilk defa gerçekleşen bir özellik olması sebebi ile rakiplerinden ayrılan Huawei, ciddi bir tasarım değişikliğine gitmiştir.Ailedeki Modeller

  • Mate 40
  • Mate 40 Pro
  • Mate 40 Pro+
  • Mate 40 RS Porsche Design


Horizon Display Ekrana sahip olması nedeni ile ekranın sağlamlığı artmış ve toza kire karşı koruma sağlanmıştır. Yanlış dokunmalara karşı önlem arttırılmış ve hassasiyet konusunda çalışılmıştır. Huawei Mate serisi ekran boyutu açısından birbirinden çok da farklı bir görünüş sağlamamaktadır. Mate 40 6.4 inç iken, Mate 40 Pro da ve Mate 40+ modeli de 6.70 inç olarak müşterilerine sunulmaktadır.

3D Yüz Tanıma ve geniş selfie kamerası eklenen Mate 40 ve diğer Mate 40 serisi ürünlerine sadece siyah ve beyaz değil aynı zamanda istediğinizde rengini değiştirebilme imkanınızın olduğu soft renk alternatifi de bulunmaktadır. Bunun yanında iki farklı renge sahip vegan deri çeşidi de bulunmaktadır. Diğer modellerden farklı olarak Mate 40 Pro+ beyaz ve siyah renklerde seramik bir panele sahiptir. Tüm modellerde göz teması ile kilit açma özelliği vardır. Air Tap adındaki özellik ile de size gelen çağrıları tek bir hareketle cevaplandırabilirsiniz. Dual cine özelliği sayesinde kameranız geniş bir açı ile çekim yapabilmektedir. Sinema tarzı bir çekimin yanı sıra Steady Shot özelliği ile de kaliteli görseller yakalama imkanı sunmaktadır. Mate 40 serisinin Avrupa pazarı için fiyatı ise en ucuzu 899 euro olarak Mate 40 fiyatı olarak belirlendi.

Huawei Mate 40 cep telefonunun bütün teknik özellikleri görmek ve diğer modeller ile karşılaştırmak için tıklayabilirsiniz.

Huawei Mate 40 Pro cep telefonunun bütün teknik özellikleri görmek ve diğer modeller ile karşılaştırmak için tıklayabilirsiniz.

Huawei Mate 40 Pro+ cep telefonunun bütün teknik özellikleri görmek ve diğer modeller ile karşılaştırmak için tıklayabilirsiniz.

Huawei Mate 40 RS Porsche Design cep telefonunun bütün teknik özellikleri görmek ve diğer modeller ile karşılaştırmak için tıklayabilirsiniz.

Bütün cep telefonu modellerini incelemek ve karşılaştırmak için tıklayabilirsiniz.