Yeni çıkan bir telefonun kalitesini anlamak için başka bir telefon ile kıyaslamak günümüzün adı konulmamış kalite kontrol yöntemi haline geldi. Bizlerde son tüketiciler için bu yazımızda da Huawei Mate 40 Pro ve iPhone 12 Pro Max Karşılaştırma cihazlarının ekran, kamera ve diğer teknik özelliklerinin kalite kontrolünü yapacağız.

Huawei Mate 40 Pro Karşılaştırma

Ürün ortalama 15.000 TL değerinde. Cihaz kutusunun içinde kablolu bir kulaklık ve 66 watt değerinde adaptör ile geliyor. Huawei’nin güçlü adaptörleri olduğunu biliyoruz. Fakat bu gücü daha da katlayıp yeni ürününde 66 watt değerine getirmiş. Yani bu değer şarj süresini 45 dakikaya düşürüyor. Telefonun kalınlığı 9.1 mili metre. Ağırlığı ise 210 gramdır. Alışılmış telefonlara nazaran biraz ağır gelebilir fakat büyük ekranı bu ağırlığı legale ediyor. Ekran büyüklüğü 6.76 inç olup OLED bir ekran. Çözünürlüğü ise 1344x2772 piksel değerinde. Aynı zamanda 90 hz ekran yenileme hızı ve HDR 10 desteğine sahip. Ekrana dahil edebileceğimiz bir diğer özellik ise sensör özelliği. Telefona dokunmadan el hareketleri ile bir müziği durdurabilir, bir sayfada gezinebilir ya da çağrıları cevaplayabilirsiniz. Pandeminin ağır etkileri göz önüne alınarak bu özellik için hayat kurtaracak bir özellik diyebiliriz.

iPhone 12 Pro Max Karşılastırma yapacak olursak. Bu cihaz bir sıfır önde diyebiliriz.

Cihazın 4 adet arka kemarası mevcut. Arka kamera çözünürlüğü 50 mega piksel değerinde. 2 ader ön kameraya sahip olan cihazın ön kamera çözünürlüğü ise 13mega piksel değerinde.

Depolama alanı ise 256 GB / 512 GB olup 8 GB RAM’a sahip.

iPhone 12 Pro Max Karşılaştırma

Ürün 20.000 TL değerinde. Cihazın kutusunda sadece şarj kablosu ve telefon bulunuyor. Ekran büyüklüğü 6.7 inç değerinde ve 1284x2778 piksel çözünürlüğe sahip OLED bir ekran. Ekran yenileme hızı ise 60 hz değerinde. Şarj gücü 20 watt değerinde. 12 mega piksel değerinde 3 arka kameraya sahip. Aynı zamanda optik görüntü sabitleyicisi mevcut. 12 mega piksel değerinde 1 adet ön kamerası bulunuyor. 128 GB / 256 GB / 512 GB depolama alanı ve 6 GB Ram ile çalışıyor. Bu cihazı Huawei Mat 40 Pro karşılaştırma yapacak olursak. Huwainin galip geleceği aşıkar.


Huawei Mate 40 Pro cep telefonunun bütün teknik özellikleri görmek ve diğer modeller ile karşılaştırmak için tıklayabilirsiniz.

Apple iPhone 12 Pro Max cep telefonunun bütün teknik özellikleri görmek ve diğer modeller ile karşılaştırmak için tıklayabilirsiniz.

Bütün cep telefonu modellerini incelemek ve karşılaştırmak için tıklayabilirsiniz.