Tecno firmasının dünya akıllı telefon pazarında önemli bir payı vardır. Daha çok Afrika ve Asya pazarlarına hakim olan firma, 2020 yılında Tecno Camon 16 adlı ürünü üretme başlamıştır. Geçtiğimiz günlerde ülkemizde de satışı başlayan ürünün bazı görsel ve teknik detayları şu şekildedir;Tecno Camon 16 ResimleriTecno Camon 16 Ekran Kalitesi ve Özellikleri

Telefonun ekran büyüklüğü 6.9 inç olup, 1080x2460 piksel çözünürlüğe sahip IPS LCD bir ekrandır. Bu büyüklük diğer telefonlardan farklı olduğundan ürünün göze çarpan en önemli özelliğidir. Büyüklüğüne rağmen rahat bir kullanışa sahiptir. Tek elle kolaylıkla kullanılabilir. Ekran aynı zamanda 90 hz ekran yenileme hızına sahiptir. Yani ekran saniyede 90 kez kendini yeniler. Oyunlar ve videolar başta olmak üzere diğer bütün işlemlerde akıcı bir ekran kalitesi sağlanır. 90 hz değerinde ekrana gerek duymadığınız işlemlerinizde bataryadan fazla enerji tüketmemek için hızınızı 60 hz olarak da değiştirme opsiyonuna sahiptir.
Kamera Çözünürlüğü, Depolama Alanı, İşlemci ve Ram Özellikleri

Cihazın dahili depolama alanı 128 GB büyüklüğündedir. Aynı zamanda 8 GB RAM’a sahip Android 10 sistemidir. İşlemcisi Mediatek MT6785 Helio G90T işlemcidir. Grafik işlemci olarak Mali G76 MC4 işlemcisini kullanır. İki adet sim kar kullanma özelliği mevcuttur.

Telefonun arka tarafında dört adet kamera bulunur. Bu kameralar farklı çözünürlük ve farklı f değerleri içerir. Bu farklılık sayesinde ürün birden fazla çekim kalitesine sahip olur. Ana kamera çözünürlüğü 64 mega pikseldir. Kameranın diyafram açıklığı ise 1.9 dur. Yani ışığın az olduğu ortamlarda ve özellikle gece çekimlerinde kaliteli bir fotoğraf elde edilmesini sağlar. Diğer arka kameralarının değişen f değerleri ve açı genişlikleri vardır. Bu sayede ışığın kalitesine uygun kamerayı kullanıp, profesyonel fotoğrafçıları aratmayacak pozları yakalama olanağı sağlar.

Cihazın ön kısmında ise iki adet kamera bulunur. Bu durum Tecno Camon 16’yı farklı kılan özelliklerden biridir. Ön kamera çözünürlüğü 48 mega pikseldir. Arka kamerada da olduğu gibi geniş açılı ve dar açılı çekim opsiyonuna sahiptir.

Tecno Camon 16 cep telefonunun bütün teknik özellikleri görmek ve diğer modeller ile karşılaştırmak için tıklayabilirsiniz.

Bütün cep telefonu modellerini incelemek ve karşılaştırmak için tıklayabilirsiniz.