Xiaomi fiyat ve performans olarak birbirine uyumlu ürünler ile son yıllarda dikkat çeken bir firma olarak piyasaya telefondan akıllı saate kadar birçok ürün sunmuştur. Bunlardan biri olarak Xiaomi Mi ailesinin yeni ürünü olan Xiaomi Mi 11 piyasaya 2021 yılı itibari ile Xiaomi tarafından duyuruldu. Güçlü Android telefonları ile bilinen Xiaomi bu sefer diğer Android telefonlarda olmayan bir özellik olan Snapdragon 888 işlemcili olarak sunulan ilk akıllı Android telefon olarak tanımlandı. Xiaomi Mi 11, diğer Xiaomi telefonlara benzer bir tasarım sunuyor. Diğer ürünlerinde de kavislerin yuvarlak oluşuna dikkat eden firma bu telefonda da kavisli bir ekran sunarak kullanıcılar için kullanışlı ekran tutuşu sağlıyor.


Xiaomi Mi 11 Resimleri


Ekran gövde oranı  Mi 9T ile gittikçe inceleşirken Mi 11 ile bu teknolojiyi ilerleterek daha ince bir görünüm sağlamak amaçlandı. Bu nedenle 6,80 inç gibi büyük bir ekran sunmasına rağmen cihaz ekran gövde oranı geniş olduğu için kullanım açısından bir sorun yaşatmayarak oyun oynama ve dizi izleme gibi aktivitelerde kolaylık sağlıyor. QHD Plus çözünürlük sağlayan bu AMOLED ekran sayesinde daha rahat bir izleme keyfi sunuyor. Buna ek olarak çizilme, kırılma ve hasar oluşumu gibi sorunlardan korunmak adına Gorilla Glass Victus cam ile ekran korunuyor. İşletim sistemi MIUI 12.5 olarak karşımıza çıkmaktadır.

Depolama alanı 128 GB ile 256 GB olarak değişmektedir. Kablosuz hızlı sarj özelliği ile 4.600 mAh oranında batarya bulunmaktadır. Mi 11 Ram’i 8/12 olarak sunmuştur. Buna ek olarak Xiaomi Mi 11 kamerası aynı markanın çıkarmış olduğu diğer telefonlardan farklı olarak bu sefer üç kamera ile karşımıza çıkıyor. Bu üç kameradan ana kamera 108 MP’lik çözünürlük ile daha net bir çekiş sağlamayı hedeflemektedir. Geniş açı kamerası 13 MP ve makro kamera 5 MP olarak çıkmaktadır. Buna ek olarak Selfie kamerası ise 20 MP çözünürlüğe sahiptir. 3 renk seçeneği olan Mi 11 mavi, beyaz ve siyah olarak ilk defa 4000 yuan ile satışa sunulacak.

Xiaomi Mi 11 cep telefonunun bütün teknik özellikleri görmek ve diğer modeller ile karşılaştırmak için tıklayabilirsiniz.

Bütün cep telefonu modellerini incelemek ve karşılaştırmak için tıklayabilirsiniz.