Alışveriş ya da farklı sebeplerden dolayı telefon özelliklerini ayrıntılı bir şekilde incelemek isteyen siz kullanıcılara popüler olan cihazlardan Xiaomi Mi 11 ve iPhone 12 Pro karşılaştırma yaptık. İki cihazı ayrı ayrı ele alıp karşılaştıracağız.

iPhone 12 Pro Karşılaştırma

Apple'ın ürettiği son ürünlerden olan iPhone 12 Pro 6 CPU çekirdekli, 6 GB ram bulunan bir cihaz. Dahili depolama alanı ise 128 GB büyüklüğünde. Ekstra hafıza kartı desteği bulunmuyor. Hafıza kartı, bu denli yüksek depolama alanı olan bir cihaz için ihtiyaç duyulacak bir özellik de değil. Cihazın optik görüntü sabitleyicisi mevcut, üç adet arka kamerası, bir adet ön kamerası bulunuyor. Cihazın hem ön hem de arka kamerası 12 mega piksel çözünürlükte.

Şu anki bilgiler doğrultusunda Xiaomi Mi 11 karşılaştırma yapıldığında bu cihaz biraz düşük kaldığını göreceksiniz.

Cihazın görsel boyutları ise;

  • Kalınlık: 7.4 mili metre
  • Uzunluk: 146.7 mili metre
  • Genişlik: 71.5 mili metre  değerindedir.

Aynı zamanda 189 gram ağırlığa sahiptir ve 4 adet renk seçeneği mevcuttur. Batarya kapasitesi ise 2815 mAh'dir. Kablosuz sarj ve hizli şarj özellikleri mevcuttur fakat bataryası sabittir.

Xiaomi Mi 11 Karşılaştırma

Bu cihazın ekran özellikleri İphone 12 Pro’ya göre biraz daha gelişmiştir. 6.81 inç boyutlarında 1440x3200 piksel görüntü kalitesine sahiptir. Ekran yenileme hızı 120 HZ’dir. Bu özellik sayesinde bir-çok oyunu oynarken ekstra keyif alacaksınız. 3 adet arka kamerası mevcuttur. Arka kameraları sırasıyla 108 mega piksel, 13 mega piksel VE 5 mega piksel ölçülerindedir. Aynı zamanda 20 mega piksel değerinde bir adet ön kamerası mevcuttur. 8 çekirdek ve 8 GB RAM’i olan bu cihazın 128 GB depolama alanı vardır. Diğer cihazda olduğu gibi bunda da harici depolama mevcut değildir. Batarya kapasitesi 4600 mAh’dir. Bu cihazda da kablosuz ve hızlı şarj özellikleri vardır ve sabit bataryaya sahiptir.

Genel olarak baktığımızda iPhone 12 Pro Karşılaştırma da neredeyse bütün özellikleri bakımından düşük kalmıştır.

Xiaomi Mi 11 cep telefonunun bütün teknik özellikleri görmek ve diğer modeller ile karşılaştırmak için tıklayabilirsiniz.

iPhone 12 Pro cep telefonunun bütün teknik özellikleri görmek ve diğer modeller ile karşılaştırmak için tıklayabilirsiniz.

Bütün cep telefonu modellerini incelemek ve karşılaştırmak için tıklayabilirsiniz.